LUC-024S105DSP LUC Series 25 W 1.05 A 24Vdc Out Max Dimmable Indoor Constant Current LED Driver - 1 item(s)
★★★★☆ 4.0 68 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by sikiyouth.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
LUC Series 25 W 1.05 A 24Vdc Out Max Dimmable Indoor Constant Current LED Driver ***** For more information refer to the specification sheet located in the 'Downloads' section below the image *****
  • OutputPower: 24 W; Efficiency: 84 %; OperatingTempRange: -20 to +70 °C;
  • Frequency: 63 Hz; StorageTemperatureRange: -20 to +85 °C; LEDDriverModuleType: Medium Voltage DC 12V - 24V;
Item Weight 3.2 ounces
Manufacturer INVENTRONICS (HANGZHOU)
Item model number LUC-024S105DSP
Package Dimensions 4 x 3 x 2 inches
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4 out of 5
★★★★☆
68 ratings | 28 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
75% (51)
4 stars
8% (5)
3 stars
4% (3)
2 stars
2% (1)
1 star
11% (7)